• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  
 Hodnotenie
5/5
 Kontaktujte nás 24/7

Ako obliecť dieťa v zime ???

  • Pridané: 15.01.2019

Ako obliecť dieťa v zime?

 Častou príčinou nachladnutia je práve nesprávne oblečenie detí v zime, keď prechody z teplého prostredia do mrazu ľahko oslabia detskú imunitu. Aké sú zásady obliekania detí v zime?

Najčastejšou chybou obliekania v zime nie je paradoxne nedostatočné oblečenie, ale práve naopak. Mnoho rodičov sa riadi heslom: „Čím viac, tým lepšie“ a z detí vyrobia doslova naobliekané cibule, ktoré sa nevedia pohnúť a po krátkom pobyte vonku sa spotia. Uistite sa, že vaše dieťa zvládne sánkovačku, ale aj rannú cestu do škôlky pohodlne, bez rizika nachladnutia a v teplúčku.

 Koľko vrstiev dieťa potrebuje?

Ideálne je dieťa obliekať do troch – štyroch vrstiev. Kým deti v kočíku sa nehýbu a potrebujú o jednu vrstvu navyše (napríklad deku či fusak), deti, ktoré už chodia, obliekame rovnako ako dospelých. Prvá vrstva je najdôležitejšia. Ideálne je používať kvalitný materiál, napríklad bavlnu, ktorá nepodráždi citlivú detskú pokožku. Vhodné je termoprádlo, detské pančušky, ktoré udrží dieťa v teple aj počas poriadnej guľovačky. Druhá vrstva by mala byť o niečo hrubšia a tretia vrstva je najhrubšia –zimná bunda. Samozrejme, v zime nikomu nesmú chýbať traja spoločníci – čiapka, šál a rukavice!

S vrstvením to neprežeňte

Ak dieťa príliš naobliekame, veľmi rýchlo sa počas hry spotia, čo je najhorší scenár pri pobyte vonku, pretože si koledujeme o poriadne prechladnutie. Každé dieťa je trochu iné a každé zvláda zimu inak. Ak je dieťaťu zima, neriaďte sa tým, či má studené ruky či nos. Hlavným indikátorom je zadná časť krku a horná časť hrudníka. Ak sú tieto miesta studené či vlhké, dieťaťu je zima a mali by sme ho vziať dnu.

Ako obliecť dieťa do kočíka?

Neviete, ako obliecť novorodenca do zimy? Dieťa v kočíku sa nehýbe, preto potrebuje o jednu vrstvu oblečenia navyše a to platí aj pre novonarodeniatko. Nemalo by byť však oblečené tak veľmi, že sa nebude vedieť hýbať. Ak používate fusak, stačí ak bude mať dieťa body, pančušky, svetrík, hrubší svetrík, čiapku, šál a rukavice. Ak fusak nemáte, nahraďte ho ďalšou vrstvou – bundou a nohavicami. Ak si nie ste istí, vždy majte pri sebe ešte jednu deku navyše.
Správne a kvalitné oblečenie pre deti je dôležité !

 Zime sa nemusíte vyhýbať

Dieťa by malo byť denne na čerstvom vzduchu, a to aj počas mrazivých dní. Čerstvý vzduch je zdravý, otužuje a posilňuje našu imunitu. Ak je dieťa zdravé a správne oblečené, nemusíte sa báť žiadnej choroby. Pri teplotách pod nulou skráťte pobyt vonku a ak sa deti hrajú v snehu, ubezpečte sa, že prvá vrstva oblečenia je vždy suchá.  

Široký výber detského Disney oblečenia nájdete v eshope Disney Slovensko:
http://www.predetidisney.sk/

 

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár